Richard kezében maradt a kolozsvári győzelem

Egyetlen dobást rontott el Kuti Minszkben.

A Nagyvárad elleni 81-76 arányú győzelmet követően a FIBA Európa Kupa második csoportkörének második fordulójában elszenvedte első vereségét az U-BT Kolozsvár férfi kosárlabda-csapata. Kuti Nándor és Vida Dávid együttese drámai küzdelemben, mindössze két ponttal (78-76) maradt alul Minszkben a Tsmoki otthonában.

Ugyan Donatas Tarolis és Darko Planinics révén az első pontokat az erdélyiek szerezték, a kincses város csapata nem remekelt az első félidőben. Főleg védekezés terén igaz a kijelentés, bizonyítja ezt, hogy a fehéroroszok 48 pontot dobhattak az első két negyedben. Szemben a kolozsváriak 38 pontjával. Különösen sokat elmond a vendégek agresszivitásáról, pontosabban annak hiányáról, hogy az első félidőben mindössze 12 labdát szereztek, szemben a hazaiak 21 labdaszerzésével.

A szünet után viszont olyannyira megváltozott a játék képe, hogy Kuti Nándor és Karlo Zganec egymást követő triplájával a Kolozsvár 63-63-ra egyenlíteni tudott. És miután az első két negyedet elveszítette 25-21, illetve 23-17 arányban, a harmadikat 25-17-re megnyerte.

A döntő játékrész 65-63-as hazai előnnyel kezdődött – és ez a két pont döntőnek bizonyult. Fej-fej mellett haladt a két gárda, ám a végén a hazaiak egy olyan támadás végén tudtak pontot szerezni, amely során háromszor (!) szereztek labdát. Ezzel szemben az utolsó támadás során Patrick Richard (fotó, feketében) hármas kísérlete célt tévesztett, így a Tsmoki 78-76-ra nyerni tudott.

Az erdélyiek legjobbja a 17 pontig jutó Richard volt, rajta kívül Planinics (16), Tarolis (12) és Zganec (10) ért el legalább tíz pontot. Kuti 13 és fél percet töltött a pályán, ezen idő alatt 5 pontot szerzett. Két hármas kísérletéből egyet értékesített, ezen kívül kétpontossal egyszer próbálkozott. Sikerrel. Vida Dávid viszont ezúttal nem kapott lehetőséget.

A találkozó végén nem véletlenül a rossz védekezésben látta a vereség legfőbb okát Mihai Silvasan edző, ebben javulniuk kell a kolozsváriaknak a következő fordulóra, amikor január 8-án az izraeli Ironi Ness Ziona vendégeként lépnek pályára.

Két forduló után rendkívül kiegyenlített a csoport, hisz mind a négy csapatnak van egy-egy győzelme és veresége, így mindannyian 3 ponttal rendelkeznek.

fotó: fiba.basketball