Elmaradt a bravúr a Sepsi-SIC-től

Harmadik nekifutásra sem sikerült legyőznie az Artego Bydgoszczt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-nek a női kosárlabda Európa-kupában.

Azok után, hogy a női kosárlabda Európa-kupa csoportkörében már két alkalommal találkozott egymással a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC és a lengyel Artego Bydgoszczt ezúttal már a rájátszás első körében találkoztak a felek. És itt már a botlás egyik fél részéről sem fért bele,

A háromszékieknek ráadásul lett volna miért visszavágni, azok után, hogy Zorán Mikes tanítványai a csoportkör alkalmával úgy Lengyelországban, miként hazai környezetben vereséget szenvedtek.

A rövid kispaddal rendelkező vendégek és a néhol megilletődötten játszó házigazdák kiegyenlített mérkőzés játszottak az első félidőben. A lengyel csapat Brianna Kiesel és Jennifer O'Niell gyorsaságára, valamint Laura Miskiniene palánk alatti játékára épített. Thomas Herkt vezetőedző terve bevált, ugyanis csapata tartani tudta a lépést a többet hibázó zöld-fehér mezesekkel, a szünetben pedig 30–30 volt az állás. A harmadik negyedet jól kezdte a Sepsi-SIC, úgy látszott, hogy javul a támadójáték, hiszen kezdtek ellépni ellenfelüktől, azonban a folytatásban megtorpantak, a lengyel gárda pedig ezt kihasználva, sorozatban 9 pontot szerzett, így átvette a vezetést.

Zoran Mikes vezetőedző időkéréssel próbálta felrázni a lányokat, ami kevésbé sikerült, mivel a hazai együttes 6 pontos hátrányból várta a zárószakaszt. A negyedik felvonás első 3 percében nem találtak a gyűrűbe, majd Andra Mandache törte meg a kosárcsendet, ezt követően pedig sikerült felzárkózniuk három pontra, sőt Chrissy Givens kosarának köszönhetően az Artego már csak eggyel vezetett. A folytatásban jobban koncentráltak a lengyelek, akik Kiesel és Miskiniene villanásaival ismét megléptek, a Sepsi-SIC pedig hiába futott az eredmény után, vereséget szenvedett.

A zöld-fehérek 9 pontos hátrány tudatában utaznak Lengyelországba, ahol a tét a nyolcaddöntőbe jutás.  A találkozót 2020. január 9-én rendezik.

Európa-kupa, rájátszás, 1. forduló
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Artego Bydgoszcz 61–70 (15–13, 15–17, 19–25, 12–15)