Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói HK 2-1 – ÉLŐ SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS

A történelem folyamán első alkalommal rendeznek székelyföldi rangadót a jégkorong Román Kupában. Élő szöveges közvetítéssel jelentkezünk Brassóból!

A Csíkszeredai Sportklub tizenharmadszor, vagy a Gyergyói Hoki Klub elsőre? Ez a kérdése a ma esti jégkorong Román Kupa döntőjének.

40 perc van még hátra a mérkőzés kezdetéig. A csapatok elkezdték a bemelegítést.

Rengeteg szurkoló maradt jegy nélkül. Kígyózó sorok vannak a jegypénztárnál, ahol viszont nem adnak már több jegyet. A rendező Brassó Corona vezetősége a Corona szurkolóinak bérletes helyeit nem szabadította fel és azon jegyeket nem értékesítette. A jégpálya negyede, ha megtelt jelen pillanatig.

Még 18 perc a rajtig. Lejárt a bemelegítés. Bírói lapot nem kaptunk, így a pontos összeállításokat nem tudjuk. A gyergyói oldalon nem láttunk különösebb meglepetsét. Annál inkább a csíki oldalon. A héten bejelentett két új légiós közül - Makszim Vesutkin, illetve Logan Pyett - a 31 esztendős kanadai ott a nevezettek között. Györfy Tihamér 12-es számú mezében fog játszani. A légiüsok közül Vjacseszlav Belov nem játszik. Nála amúgy is kérdéses, hogy Csíkszeredában folytatja-e vagy Valchar sorsára jut...

10 perc a kezdésig. A jégfelújítás befejeződött. A hangosbemondó most sorolja a csapatok összeállítását. Féház itt Brassóban jelen pillanatban. Igaz folyamatosan jönnek a nézők. Több a csíki szurkoló, de a gyergyóiak dobosa mindent visz. Nagyon profi!

Főbírók: Csata Attila és Gergely Lehel. Hosszú évek óta először nem külföldi bírók középen.

A két tábor közösen énekel. Indul az azutazás....; Hokibotot shej haj..Korcsolyát melléje...

Még 4 perc. Jégen a csapatok. Adorján Örs és Ruczuj Gellért a kapukban. A játékvezetők hamar gyorsan megkapják a magukét, vagyis a füttyszót.

A rajt előtt még a román himnuszt lejátszák. Eddig nagyon sportszerűen hallgatják a nézők is. Taps érte!

A csíki szózurkolók nekikezdtek a Nélküled szám eléneklésének. Áll mindenki a csarnoban! Énekel mindkét tábor!

Elkezdődött a meccs! Az első védés az Adorjáné. Csemege volt. A túoldalt Shalla került helyzetbe.

2.20. Az első játélmegszakítás. Helyzetecskék csak eddig.

4. perc. Csíki ziccer. Kuljas és a Rokaly Sz. lódult meg, előbbi lövésre szánja el magát. Ruczuj védi. Újabb veszélyesebb csíki helyzet: Salló belőtt korongjába Brophey ért bele a kapu előtt, Ruczuj végül észrevette.

4.32 perc. 1-0-re Brophey. Egy lecsorgó korongot értékesít a kanadai csatár. Kihagyott a gyergyói védelem. McLean lövése után jött a lecsorgó.

5.23 perc. Tüzijáték Ruczuj kapuja előtt. Rokaly Szilárd szemtől szembe Ruczujjal nem tud gólt szerezni, majd Taratuhin próbálkozása is hasztalan. Sípszó után ugyan az orosz a gólvonalon túljuttatja a pakkor, de Gergely játékvezető érvénytelenító a találatot.

6. perc. Ferencz-Csibi és Becze akaszkodik össze Adorján kapujánál. Raszulov próbálkozását védi Adorján.

7. perc. Vorobjevet nem tudja Pyett feltartóztatni. Majd Jones lő a kékről. Jön az első kiállítás. A kanadai ül ki a büntetőpadra. Újabb kakaskodás a csíki kapu előtt. 1:52 perc még a GYHK emberelőnyéből.

8. perc. Jól védekezik eddig a Sportklub. Már 1:31 percet lejátszott a hátrányából. Jó Adorján védés Ferencz Csibi prónbálkozott. Egyenlő létszámban a felek.

10. perc. Shalla lövés. Teljesen egyedül volt a kanadai. A legjobb megoldást választotta. A bedobás után újabb nagyobbacska csíki leghetőségek. Becze és Taratuhin.

A Sportklub szokás szerint négysorozik, míg a túloldalon mindenkit eddig még nem láttunk a jégen. A gyergyói oldalon viszont Ferencz-Csibi egyértelműen a legaktívabb. Hátvéd létére már a harmadik negyedik lövésénél tart, bátran viszi fel a korongokat.

13. perc. Az utóbbi időben inkább mezőnyharc folyik a jégen.

14. perc. Helyzetek mindkét oldalon. Becze egyik felől, míg a túloldalt Nagy Csaba a főszerepben és a két kapus.

15. perc. A GYHK lendületesebben játszik talán. Újabb emberelőyt kapnak. Bíró Tamás a kiállított. Jonesé az első próbálkozás, de már 1 perc lement a gyergyói előnyből. Ezúttal is jól védekezik eddig a Sportklub. Kiállítás a gyergyói oldalon is. Becze kapott egyet Pesztunovtól. 42 másodpercig 4 a 4ellen, majd előnybe lesz a Sportklub.

16.31. perc. Nagyon él a Vorobjev-Valdix páros. Közben kiegészül a Sportklub. 1:12 percig előnyben a kék-fehérek.

17. perc. Szépen adogat körbe a Sportklub. Helyzetek nélkül.

18:13 perc. Kiegészült a GYHK. Becze nagy lövése és Ruczuj szép védése. Becze egyedül léphetett volna ki egy lecsorgó koronggal ám Gergely játékvezető feltartóztatta és a gyergyói hátvédek beérték a pakkot.

Vége az I. harmadnak.

Kiegyenlített első perceknek voltunk szemtanúi, hogy apránként a Csíkszeredai Sportklub átvegye a kezdeményezést. Az ötödik percben McLean lecsorgó lövését Brophey juttatta túl Ruczujon. A gól megzavarta a piros-fehéreket. Több kisebb nagyobb ziccer alakult ki Ruczuj kapuja előtt, de azokat nem sikerült kihasználniuk a csíkiaknak. A sokkból viszont szépen visszajöttek a gyergyóiak és nyílttá vált a mérkőzés. A védelmek jól zártak, igazán nagy helyzetek nem voltak és akadtak is a kapusok a helyükön voltak. A hajrához közeledve a GYHK felé billent a mérleg nyelve, de csak lövésekig jutottak.

Még 3 perc a szünetből!

21. perc. Útjára indult a pakk a 2. harmadban is. Ezúttal a gyergyói hokisok jöttek ki előbb az öltözőből. Amúgy közel telt ház van itt Brassóban. Vannak bőven üres székek, de ezt kompenzálja a két csapat szurkolói által kreált hangulat. A Brassói Corona edzői stábja Julius Pénzes és Ondrej Rusnak a csíki cserepadtól nem messze a palánk mellett figyeli az eseményeket. A harmad első védése Adorjánt illeti.

És ilyen sem volt még! A brassói hangosbemondó tört magyarsággal mondja: Tilos felszabadítás. Értelemszerűen jön a taps a lelátóról. A két szurkolótébor egymást bíztatja. Teljesen barátságos a hangulat érthető módon. A jégen már nem annyira. Ami újból érthető.

21:25. perc. R. Rupert hagyja le védőjét, ám próbálkozása Adorján kötényében hal el.

22:31 perc. Közel az "öngólhoz" a GYHK: Jones rosszúl ért bele kézzel egy korongba a kapu torkába. Újabb gyergyói emberelőny. Horváth László ül ki a padra gáncsolásért.

24:11 perc. Egy perc még a gyergyói hátrányból.

25. perc. Fontos Adorján védés. Ezúttel a GYHK-tól került büntetőpadra Pesztunov akadályozásért. A Sportklub kiegészül. Emberelőnyben játszhatnak.

25:41. Mekkor hiba Bíró Tamástól. Utolós emberként korongot veszít. R. Rupert lecsap rá, de Adorján menti, majd kakaskodás a Sportklub kapujánál. A gyergyói R. Rupert 2+2 percet kap, míg Taratuhin 2 percet.. Kettős emberelőnyben a Sportklub 1:35 percig. Nagy sansz.

Könnyelműsködik a Sportklub. Lassan járatják a korongot. Kétszer is felszabadít a GYHK védelme. Fél perc még a plusz kettőből. Kettős hátrányban Góga és M. Rupert lép ki, utóbbi szólóját védi Adorján. Hihetetlen.

28. perc. Kiegészült a GYHK. Helyzet nélkül maradt a Sportklub kettős emberelőnyben.

28:31. perc. Casaenanu ziccert ront. Mellé durrant kecsegtető helyzetben.

A cserepadon a gyergyói vezetőedző, Malcolm Cameron, szokás szerint heves magyaráz a játékosoknak. Együtt él a játékkal. Jason Morgan a túloldalon nyugodtabb kollégájánál.

31:42 perc. Emberelőnyben a GYHK. Vorobjev ugrott volna ki Pyett húzta hátulról. Jogos a 2 perc.

32. perc. Feláll a GYHK szépen adogatnak, ám helyzetekig eddig nem jutnak. 1 perc lement előnyükből.

32:11 perc. Jones kékvonalas lövését nyeli el Adorján. 29 másodperc még az előnyből.

33. perc. Kiegészült a Sportklub. Helyzetek nélkül maradt a GYHK.

34. perc. A Sportklub huzamosabb ideig először a harmad során letáborozik a gyergyói harmadba. Eddig ez fordítva volt igaz. Legalábbis öt az öt ellen.

A két csapatnak ez az ötödik egymás elleni meccse a szezonban. A felkészülés során Gyergyószentmiklóson a GYilkos-tó kupa fináléjában a hazaiak nyertek. Az Erste Ligában viszont a csíkiak háromból kettőt hoztak. A legutóbbi valóságos kiütés volt hiszen a kék-fehérek 8-1-re nyertek a Vákár Lajos műjégpályán.

36.. perc. Kőkemény mezőnyharc folyik. Minden egyes korongért nagyon megküzdenek a felek. Ritkán veszélyben a kapuk.

36:45 perc. Életerős Jones löket. A plexi bánja. Majd az amerikai szabálytalankodik. Palánkra lökésért ül ki 2 percre.

Fél perc lemegy a csíki emberelőnyből. Nem tudnak mit kezdeni vele eddig... A felállással is baj van, miként a korong harmadba való bevitelével... Kuljas eljut két lövésig, de a plexin csattanak. 9 másodperc a Sportklub előnyéből.

Belöl a harmad utolsó percén. Jason Morgan egy picit összekeverte a sorokat. Pelley a harmadik sorból előrekerült a második, kanadai sorba. Egyenlő létszám mellett a csapatok.

40. perc. Becze Tihamér ül ki a büntetőpadra, gáncsolásért. Sokadik emberelőnye a GYHK-nak.

Vége a II. harmadnak. 1-0-ra vezet továbbra is a Sportklub.

A második felvonásban aktívabb volt ellenfelénél a GYHK. Igyekezett akaratát ráerőszakolni a Sportklubra, ám Adorján és a csíki védelem jól tette a dolgát, igazán nagy helyzetekig nem jutottak a piros-fehérek. A 26. percben több mint másfél percig a csíkiak kettős emberelőnyben játszhattak, de nem tudtak helyzeteket kialakítani. Sőt M. Rupert akár egyenlíthetett volna is. Egyenlő létszám mellett irgalmatlan nagy csata folyta a jégen minden korongért. Ritkábban voltak helyzetek. Kérdés, hogy kiben maradt erő a harmadik harmadra.

Még 3 perc a harmadik harmad kezdetéig!

41. perc. Kezdetét vette a III. harmad. Eddig a játékvezetésre semmi panasz nem lehet. Kisebb megingások ugyan voltak, de kézben tartják a meccset. Áthúzódó emberelőny a GYHK oldalán. Másfél percig.

40:57. perc. M. Rupert hatalmas helyzete. Adorján nagyot véd.

41:19 perc. 1-1. Góga Attila egyenlít. Első próbálkozása elakad egy védőbe, a lecsorgót összeszedi is kibőrözi a vinklit. Védhetetlen gól!

Elcsendesedik a csíki tábor. A gyergyóiak viszont annaál nagyobb bulit csapnak.

Ezt a harmadot is jobban kezdi a GYHK. Inkább az ők akaratuk érvényesül. Nagy a harc minden korongért. Ritkán látható kemény csata a jégen.

45:14 perc. Egyik csapat sem tud kibontakozni.

45:48 perc. Góga ül ki a büntetőpadra. Taratuhint gáncsolta. Feláll a Sportklub. Körbepasszolgatják a gyergyói védelmet. Helyzet nincs. 1 perc a fórból.

52. perc. Vorobjev-Jones kettős lóg meg 2-1 ellen. Utóbbi elvállalja a lövést. de Adorján védi. A kontrából Becze kerül helyzetbe.
47:26 perc. Beczéé az első kapuralövés előnyben. 22 másodperc még Góga kiállításából.

Kiegészült a GYHK.

49. perc. Egyenlő létszám mellett egyre sűrűbb a játákmegszakítás. Kósza bevetett korongok a kapusra, tilos felszabadítások.

49:45 perc. Hosszú idő után Ruczujnak komoly dolga akadt. Casasneanu próbálkozott a bedobókör sarkáról.

Belöl az utolsó tíz percen. Egyik csapat sem fárad. Bár az apróbb hibák sűrűsödnek.

51:11 perc. Vorobjev-Jones 2-1-be ugrik meg, utóbb lövését bravúrral védi Adorján, míg a kontrából Becze került helyzetbe.

52. perc. Pesztunovot találja el egy korong. Lentmarad a jégen. A padon ápolják végül.

56. perc. Daradics került helyzetbe. Ölik egymást a csapatok.

56:23 perc. Rokaly Szilárd kap egy nagyobb ütközést a palánk mellett. Lentmarad a jégen. Áll a játék. Nincs kiállítás.

55:11 perc. Vorobjev tartja jól a korongot, Ferencz-Csibi a röviden nem tudja meglepeni Adorjánt.

Gyorsan pörögnek a másodpercek. Események nélkül. Közeledünk a rendes játékidő végéhez.

56:53. perc. Brophey a röviden próbálkozik. Nincs esélye.

Belül az utolsó 2 percen!

Beszorítja ellenfelét a Sportklub. A GYHK-nak kontrákra futja erejéből.

59:33 perc. Gecse kékvonalas lövését Ruczuj védi! Becze helyzete.

VÉGE a rendes játékidőnek! 15 perc szünet, jégfelújítás. Ezt követően egy teljes harmadot játszanak a csapatok 4 a 4 ellen, ahol érvényes lesz az aranygól szabály. Amennyiben ez a húsz perc sem hoz döntést, akkor szétlövések következnek.

A harmadik harmadot emberelőnyben kezdte a GYHK, Becze áthúzódó kiállításával, és ezzel éltek is. Góga második kísérlete Adorján hálójába kötött ki. A mommentumot igyekezett megragadni a gyergyói csapat, de csak helyzetecskékig jutott. Ezt követően kíméletlenül kemény harc folyt a jégen. Mindkét csapat bírta erővel egészen a hajráig. Ekkor a GYHK kezdett elfogyni. Az utolsó 2 perc a harmadukban zajlott. Lássuk sikerül-e felfrissülniük a hosszabbításra. Igaz a Sportklubnál is okosan kell gazdálkodni az erőtartalékokkal.

4 perc a hosszabbítás kezdetéig. Lassan a szurkolók is szivárognak vissza a lelátókra.

61. perc. 4 a 4 ellen játszanak a csapatok. A kapusok a saját cserepadjuk előterébe levő kapuba álltak be. A játékvezeteők megcserélték, így a hosszú padokra megy a csere.

Góga szólóba ugrott ki, Adorján ment nagyot, majd a kipattanót is hatástalanítja.

61:57 perc. Gergely játékvezető hozza szinte helyzetbe a GYHK-t, de Kuljas menteni tud az utolsó pillanatban.

64. perc. Helyzetecskék mindkét kapu előtt. Eladott korongok sokasága kezdi borzolni a szurkolók idegeit.

64:12 perc. Brophey kínálja meg egy lövéssel Ruczujt. Szögbe volt. Shalla a kékről, ezt is könnyedén nyeli el Ruczuj.

66. perc. Letáborozott az utóbbi időben a Sportklub a gyergyói harmadban.

66:11 perc. Valdix kerülhetett volna helyzetbe, ám Rokaly Szilárd becsúszva ment egy nagyot, hogy mindketten a kapuban kötöttek ki.

67. perc. Góga maradt le R. Rupert passzáról. Kevés hiányzott.

69. perc. Ezúttal a gyergyói csapat percei. Két nagy helyzet Adorján kapuja előtt. A fiatal kapus remekül állja a sarat. Majd Ferencz-Csibi is megkínálja egy lökettel.

Hullámzó a játék. Egymás hhibáiból élnek a csapatok. Ezekből több van mostanság a csíki oldalon.

70. perc. Raszulov kapuvas, majd a kipattanót Vorobjev az üres kapu mellé emelte.

71. perc. Shalla akart kiharcolni egy kiállítást, de csak bedobás lett belőle a gyergyó harmadban. A túloldalon ugyanezt Valdix akarta eladni. Taratuhin, majd Kuljas helyzetei.

72. perc 2-1. Rokaly Szilárd. A Csíkszeredai Spoertklub zsinórban harmadik Román Kupáját nyeri, összességében a 13.