Olyan eredményt ért el a Beszterce, amilyet senki más

Nem tudott nyerni az EHF-kupa első csoportmeccsén a két erdélyi gárda, de…

Nem tudott nyerni a női EHF-kupa első csoportmeccsén Románia két képviselője, az egyaránt erdélyi Magura Nagydisznód és a Gloria Beszterce, de… Legutóbbi legalább elmondhatja magáról, olyan eredményt ért el, amilyet senki más a fordulóban: döntetlent!

Pedig Szabó Szilvia – akit edzője nem nevezett a meccsre - csapata szinte végig kezében tartotta a mérkőzést a lengyel MKS Lublin otthonában. A Beszterce szerezte meg a vezetést, az első félidő középen már négy ponttal (9-5) is a vezetett, a szünetre pedig 12-10-es előnnyel vonult. A pihenő után aztán valami megváltozott: a lengyelek kezdtek visszajönni a meccsbe. Mi több, még a vezetést is megszerezték 17-16-ra. Mint később kiderült, ez volt a találkozó egyetlen pillanata, amikor a hazaiaknál volt a fór. A hét gólig jutó Iljina Dzijana vezetésével azonban az erdélyiek rögtön fordítottak, mégsem tudtak nyerni, mert a lengyelek 22-22-es döntetlenre mentették a mérkőzést.

A C csoport másik találkozóján hasonlóan kiegyensúlyozott küzdelemben a dán Odense 28-27 arányban legyőzte a magyar Érd együttesét.

A B csoportban a nagydisznódi Magura csak 20 percig és 10-9-ig tudta tartani a lépést az RK Podravka otthonában. Ezt követően a horvátok egyre inkább elléptek: a szünetre már 18-12-es előnnyel vonultak, a 42. percben pedig már 27-17, két perccel később pedig 30-17 volt az állás. Ez volt a legnagyobb különbség a két csapat között, a hazaiaknak végül „meg kellett elégedniük” a tizenkét pontos, 38-26-os győzelemmel.

A Szeben megyeiek legeredményesebb játékosa a 8 pontig jutó Ada Moldovan volt, míg a hazaiaké Dejana Milosavljevics a maga 10 góljával. Külön érdekesség, hogy ehhez csak 12 dobásra volt szüksége!

A B csoport másik találkozóján a Siófok hasonlóan nagy arányú, 36-23 arányú győzelmet aratott a dán Köbenhavn ellen.

A csoportkör következő fordulójában kettős erdélyi-magyar párviadal lesz: január 11-én a Beszterce az Érdet, egy nappal később a Nagydisznód a Siófokot fogadja.

fotó: ehf.ro