Kolozsvári döntetlen és továbbjutás a Szentföldön

Ugyan a CFR gyorsan hátrányba került, ám villámgyorsan egyenlített, majd a szünetig fordított, megpecsételve ezzel a Maccabi és a továbbjutás sorsát.

A hazai egy gólos győzelmet követően Emanuel Culio és Mario Rondon találataival 2-2-es döntetlent ért el a Maccabi Tel-Aviv otthonában a Kolozsvári CFR labdarúgócsapata, bejutva ezzel a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörébe. Ahol a skót Celtic Glasgow lesz az ellenfele jövő héten.

Pocsékul kezdődött a találkozó a kolozsváriak számára – gondolhatták a szurkolók negyed óra elteltével –, mivel előbb Mario Rondon nem találta el az üres kaput, majd Nick Blackman szerzett vezetést a Maccabinak egy kapu előtti kavarodást követően (1-0), kiegyenlítve ezzel az összesített állást.

A vasutas szurkolók alighanem egyre másra emlegették a pech kifejezést, amikor hirtelen feléjük fordult a szerencse: alig négy perccel később Mihai Bordeianu ellen követtek el szabálytalanságot az izraeli védők, a játékvezető büntetőt ítélt, Emanuel Culio pedig kiegyenlített (1-1). Hatalmas offenzívába kezdett a Maccabi, ám ez nem bizonyult elsöprőnek. Elsősorban azért nem, mert Itaj Sehter és Avi Rikan a legnagyobb gólszerzési lehetőségeket is kihasználatlanul hagyták.

A kihagyott helyzetek pedig ezúttal is megbosszulták magukat: a 42. percben Culio szánta el magát lövésre, Andreasz Janniotisz csak kiütni tudta a labdát, pontosan Rondon elé, aki ezúttal már nem hibázott (2-2).

Viharosan kezdődött a második játékrész is, a csereként beálló Jonatan Cohen pazar gólt lőtt a tizenhatos vonaláról, kiegyenlítve ezzel az eredményt és visszahozva az izraeli reményeket. Még két gólra volt ekkor szükségük a házigazdáknak.

Tűzbe jöttek az addig is vulkanikus szurkolók, a Maccabi ki is tette a pályára az egyirányú útjelzést. A CFR dolgát a 30 Celsius-fok fölötti hőség sem könnyítette meg, ám az erdélyiek alázattal, elszántsággal, önfeláldozással védekeztek és próbálták megtörni a hazai rohamokat. Mivel Cohen kihagyta a szünet utáni legnagyobb ziccert is, a Maccabi nem tudott újabb gólt bevarrni a több remek védést is bemutató Giedrius Arlauskis kapujába, így a CFR készülhet a Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójára.

A kolozsváriak ellenfele a skót Celtic Glasgow lesz, amely szintén kedden 2-0-ra nyert a Nomme Kalju otthonában, ezzel összességében 5-0-ra múlta fölül az észt bajnokot.

Bejutott a 3. selejtezőkörbe a Ferencváros is. A magyar rekordbajnok a hazai 3-1-es győzelem után 1-1-es döntetlent ért el Máltán a Valetta ellen. A hazaiak az első félidőben az olasz Mario Fontanella büntetőjével némi meglepetésre megszerezték a vezetés, a magyarok ekkor csak két kapufáig jutottak. A pihenő után azonban a norvég Tokmac Chol Nguen bombájával a Fradi egyenlített, eldöntve ezzel a továbbjutás kérdését.

A Ferencváros ellenfele jövő héten a Dinamo Zágráb lesz, a horvátok a grúz Saburtalót búcsúztatták 5-0-ás összesítéssel.