Ukrajna helyett Csehországban nyert az U-BT Kolozsvár

Továbbra is hibátlan a Bajnokok Ligájába Kuti Nándor és csapata.

Kuti Nándorral a kezdő ötösben ismét győzelmet aratott a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabda-csapata a Bajnok Ligája harmadik fordulójában: Mihai Silvasan legényei az ukrán Prometej együttesét győzték le 92-81 arányban Csehországban.

Oroszország inváziója és az Ukrajnában kialakult sajnálatos helyzet miatt a mérkőzést nem az éppen ostrom alatt álló Zaporozzsjában, hanem a csehországi Nymburkban rendezték. Jelen körülmények között persze kész csoda, hogy a Prometej egyáltalán vállalta a mérkőzést – keretében hat amerikai légióssal.

Maga a mérkőzés meglehetősen kiegyenlített csatát hozott. Az első negyedet 22-18-ra nyerték meg az erdélyiek, a második viszont 21-21-re végződött, így a nagyszünetre alig négy pont volt a két gárda közötti különbség. A „vendégek” javára.

Döntőnek a harmadik játékrész bizonyult, amelyet az U-BT 26-19-re megnyert, így az is belefért, hogy az utolsó tíz percet az ukránok nyerjék 26-24-re.

Kuti Nándor kezdőként 20 percet töltött a pályán, ezen idő alatt 2 pontot szerzett. Az erdélyiek legeredményesebbjei a 20 pontos Brandon Brown és a 19 pontos Patrick Richard voltak.

A harmadik fordulóban megszerezte tehát harmadik győzelmét is a Kolozsvár, amely hibátlan mérleggel, 6 ponttal áll a K csoport élén az 5 pontos Prometej, a 4 pontos Unicaja Malaga és a 3 pontos Filou Oostende előtt. A következő fordulóban, március 8-án a spanyol Unicaja látogat a „kincses városba”.