Német ellenfele lesz a Kolozsvárnak a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében

Kuti Nándorék már azt is tudják, ki lehet az ellenfelük az elődöntőben.

A német MHP Riesen Ludwigsburg lesz a Kolozsvári U-BT ellenfele a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, derült ki a spanyolországi Bibaóban megtartott sorsoláson, pénteken.

Mivel Kuti Nándorék megnyerték a K csoportot, a német bajnokság jelenlegi harmadik helyezettje pedig csak második lett az I csoportban, így az esetlegesen három meccses párharc két találkozóját is Kolozsváron rendezik: az április 5/6-án sorra kerülő első és a 19/20-án esedékes harmadik meccset. Amennyiben egyáltalán szükség lesz harmadik meccsre és a párharc nem dől el már a 12/13-i ludwigsburgi visszavágón.

A kér gárda egyszer már találkozott egymással, a 2017-2018-as BL selejtezőiben a németek mentek tovább.

A baszk fővárosban az is kiderült, hogy a párharc továbbjutójára biztosan spanyol ellenfél vár, a Baxi Manresa és az Unicaja Malaga (U-BT egyik csoportbéli ellenfele) páros győztese. A négyes döntőnek Bilbao ad otthont május 6-8 között.