Szabó és Vancsik is betalált, kiütéssel kezdte a BL-selejtezőt a Nagyvárad

Három magyar játékos is kivette a részét a Nagyvárad fölényes győzelméből.

Több mint magabiztos győzelemmel kezdte pénteken a Bajnokok Ligája selejtezőcsoportját a Nagyvárad férfi vízilabda-csapata, amely hazai pályán 12-3-ra legyőzte az izraeli ASA Tel-Avivot. Vancsik Levente és Szabó István egyaránt góllal segítette csapatát.

A házigazda nagyváradiak győzelme egy percig sem forgott veszélyben. A 2-0-ra megnyert első negyed után Vancsik Levente lőtte csapata 3. gólját a második negyed elején, majd a harmadik játékrész első percében Szabó István találata már a 7. hazai gólt jelentette. A 4-1-re megnyert második és az 5-0-ra behúzott harmadik negyed után az is belefért az erdélyieknek, hogy a negyedik negyedet 2-1-re elveszítsék.

Vancsik és Szabó mellett Tiberiu Negrean 4, Andrei Gheorghe 3, Gabriel Popoviciu és Silvian Colodrovschi pedig egy-egy góllal járult hozzá a Nagyvárad győzelméhez, míg Czenk Ferencnek nem sikerült betalálnia.

A csoport másik mérkőzésén az olasz RN Savona szintén magabiztos, 10-6 arányú győzelmet aratott a török Galatasaray fölött, utóbbiban Kováts Viktornak új csapatában nem sikerült nyomot hagynia a statisztikákban bemutatkozó mérkőzésén.

Szombaton a Nagyvárad a Galatasaray-jal mérkőzik, a találkozó pikantériája pedig, hogy Kováts korábbi társai ellen bizonyíthat.