A székely lány gólja győzelmet és továbbjutást jelent Romániának

Mindkét román utánpótlás-válogatott tovább folytathatja útját az Európa-bajnoki selejtezőkben.

Megnyerte csoportját és továbbjutott az Európa-bajnoki selejtezősorozat következő szakaszába a román női U17-es és U19-es labdarúgó válogatott. Mindkét csapatban jelentős szerepet töltöttek be a magyar nemzetiségű játékosok, ám Horváth Anita teljesítménye kétségtelenül mind közül kiemelkedik: a székelyudvarhelyi lány az U19-esek mindhárom mérkőzésén betalált, összesen 4 gólt szerzett az Albániában zajló selejtezőkben.

A Székelyudvarhelyi Vasas Femina játékosa előbb két gólt lőtt Örményországnak, majd az Albánia ellen 2-0-ra megnyert meccs egyik találatát jegyezte, végezetül a Lettországi fölött aratott győzelem egyetlen gólját. Rajta kívül komoly szerepe van a sikerben klubtársának, Tóth Györgyinek, aki mindhárom találkozót végigjátszotta.

Lettország ellen Horváth a 71. percig volt a pályán, helyére Bede Karina (Kolozsvári U Olimpia) állt. Az albánok ellen végig pályán lévő Orbán Aranka (Vasas Femina) ezúttal a padon maradt, akárcsak Varó Helga (az U Olimpia játékosa Albánia ellen a ráadásban azért lehetőséget kapott), míg Tankó Réka, az FK Csíkszereda kapusa nem játszott a tornán.

Mint ahogy nem kapott lehetőséget klubtársa, Balog Boglárka sem az U17-es csapat kapujában a Bufteában zajlott selejtezősorozatban. Amely meglehetősen furcsa lebonyolítású volt, mivel csak 3 csapat alkotta a csoportot. Románia az első napon 2-0-ra legyőzte Litvániát, majd Litvánia 1-0-ra megverte Kazahsztánt, hogy aztán az utolsó fordulóban Kazahsztán 2-1-re felülmúlja Romániát. A körbeverésnek köszönhetően mindhárom csapat 3 ponttal végzett, de jobb gólkülönbségének köszönhetően Románia zárt az élen (3-2), megelőzve Kazahsztánt (2-2) és Litvániát (1-2).

A litvánok ellen betaláló Szőke Eszter ezúttal is a kezdőben kapott helyet, ám az FK Csíkszereda támadóját a szünetben lecserélték.

fotók: frf.ro