Nagyon elrontotta a második félidőt a Kolozsvár, csúnya vereség lett a vége

A második negyed után semmi sem utalt arra, hogy az ukránok végül fölényes győzelmet arathatnak.

Elszenvedte ötödik vereségét is a férfi kosárlabda Eurokupa A csoportjában a Kolozsvári U-BT együttese, amely a 8. fordulóban egy jó első és egy pocsék második félidő után 105-82-re (27-28, 30-23, 15-28, 10-26) kikapott az ukrán Prometej Szlobozsanszka csapatától Rigában.

Kiegyenlített első negyed után (27-28) a második elején Leonardo Meindl duplájának köszönhetően a Kolozsvár magához ragadta a vezetést (29-28) és ezt csak pillanatokig volt hajlandó kiadni a kezéből, így 57-51-es erdélyi előnnyel zárult az első félidő.

A folytatásra viszont mintha ki se jött volna az U-BT, amely egészen elképesztő módon az utolsó két negyedben összesen kevesebb pontot szerzett (25), mint az első két játékrész bármelyikében! Ennek köszönhetően az ukránok 60-59-nél visszavették a vezetést – és meg sem álltak 105-82-ig.

„Nagyon gyengén játszottunk! A védekezésünk egyenesen szörnyű volt. Nincs mentségünk, ez egy drasztikus lecke volt a számunkra”, idézi az U-BT Facebook-oldala Patrick Richardot, aki 19 ponttal a csapat legeredményesebb játékosa volt, míg Meindl 17-el zárt.

A következő fordulóban, december 21-én az U-BT a német ratiopharm Ulm együttesét fogadja.