Remek rajtot vett a Kolozsvár Európában

Az erdélyiek esélyt sem adtak a tavalyi sorozat döntősének az EuroKupában.

Az EuroKupa tavalyi kiírásának döntősét, a török Türk Telekomot fogadta az idei sorozat első fordulójában az U-BT Kolozsvár férfi kosárlabda-csapata, az erdélyiek pedig némi meglepetésre végig fölényesen vezetve 80:71 (28:14, 22:12, 9:26, 21:14) arányban nyertek a B csoport nyitófordulójában.

Kuti Nándor és Szentkúti Ákos nyári távozása óta magyar nemzetiségű játékos nélkül maradó U-BT villámrajtot vett: 12:0-nál engedte csak pontot szerezni az ellenfelet, így nem meglepő, hogy 28:14-re nyerte az első negyedet. A másodikban tovább nőtt a hazaiak fölénye, már 47:21-re is vezettek, végül 50:26-os fórral zárták az első félidőt.

A harmadik negyedben aztán beragadt a Kolozsvár, csak 9 pontig jutott, szemben a 26 török ponttal, így a vendégek 53:49-re is felzárkóztak, a játékrész végén pedig 59:52-volt. Az utolsó tíz percben tovább növelte előnyét a Kolozsvár, így végül nem férhetett kétség magabiztos győzelméhez.

A z U-BT győzelme igazi csapatmunka volt, bizonyítja ezt a tény, hogy négyen is kétszámjegyű pontig jutottak: Karel Guzman és Bryce Jones Jr. 14, Denis Seeley 12, Andrija Sztipanovics pedig 10 ponttal zárt.

A B csoport második fordulójában, október 11-én a lengyel Slask Wroclaw vendége lesz a Kolozsvári U-BT.

fotó: baschet.ro