Egyre nagyobb gödörben a Sepsi - nem maradt magyarellenes hangok nélkül a kolozsvári meccs Videó

Vitatható büntetővel kapott ki ismét a háromszéki együttes.

Sorozatban ötödik bajnokiját is elveszítette a Sepsi OSK csapata a román élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, miután a SzuerLiga 12. fordulójának zárómeccsén, hétfő este 1:0-ra alulmaradt a Kolozsvári Universitatea otthonában. A háromszéki együttes három magyar nemzetiségű játékossal kezdett, és ahogy az az U otthonában lenni szokott, a mérkőzés nem múlt el magyarellenes megnyilvánulások nélkül. A Sepsi négy napon belül másodszor kapott ki Kolozsváron, hiszen csütörtökön esélye sem volt a CFR ellen,

Niczuly Roland, Kecskés Ákos és Varga Roland is ott volt a Sepsi kezdőcsapatában (első kettő végig is játszotta a meccset), a gárda pedig egyértelmű céllal érkezett: hogy megállítsa a 4 mérkőzés óta tartó vereségi sorozatát. Ennek ellenére az első igazán komoly gólszerzési lehetőség a hazaiak előtt adódott, amikor a 34. percben Robert Silaghi, kissé kiszorított helyzetből, a hosszú kapufát találta el. Igaz, ha beljebb megy a labda, akkor Niczuly védeni tud… A városi rivális CFR-ben nevelkedő és onnan a nyáron érkező 21 éves játékos volt a legveszélyesebb az első félidőben, a szünet előtti percekben ideális pozícióból fejelhetett, de Niczuly könnyedén védett.

A Sepsi? Pavol Safranko 14 méterről lőhetett a 39. percben, de amikor krízis van, akkor a labda a kaput sem találja el.

Nem változott a játék képe a szünet után sem, az Universitatea egyre nagyobb fölényben játszott (68%-ban birtokolták a labdát), mégis, a Sepsi került közel a gólszerzéshez a 75. percben, amikor Marius Stefanescu beívelését a 61. percben éppen Varga helyett érkező Gabdriel Debeljuh közelről a kapufára fejelte.

Az egyre nyomasztóbb hazai fölény a 82. percben érett góllá. Jobb oldali beadás után Dan Nistor ideális helyzetből az égbe lőtte a labdát. A becsúszva blokkolni próbáló védő azonban két ütemmel később elgázolta a hazai játékost, a bíró pedig büntetőt ítélt. A „sértett” nem hibázott (1:0)…

A mérkőzés ezúttal sem maradt magyarellenes megnyilvánulások nélkül. Ugyan a hazai ultrák ezúttal nem éltek direkt rigmusokkal és transzparensekkel, de többször is nyíltan magyarellenesen hazafias dalokat énekeltek, mint az ismert „Átkelünk a Kárpátokon /Kell nekünk Erdély” kezdetű „remekmű”…

Csapata zsinórban ötödik veresége után Liviu Ciobotariu vezetőedző nem keres alibiket: „Én vagyok a felelős, nekem kell kihúznom a szekeret a kátyúból”, fogalmazott a Sepsi edzője. A szakember szerint kiegyensúlyozott mérkőzés volt a kolozsvári, amit akár meg is nyerhettek volna, „de amikor rossz passzban van az ember, akkor semmi sem jön össze”. A szakvezető azonban bizakodó, a válogatott szünet miatt 12 nap áll a csapat rendelkezésére, hogy felkészüljön a Iasi elleni meccsre, „ezen idő alatt pedig néhány sérült játékos is felépülhet”.

A másik oldalon az Universitatea már négy bajnoki óta veretlen, ebből kettőt meg is nyert. A bajnoki tabellát a 29 pontos FCSB vezeti a 26 pontos Kolozsvári CFR és a 22 pontos Rapid ellőtt, míg a Hermannstadt 15 ponttal a 6., a Kolozsvári Universitatea 15 ponttal a 8., a Sepsi 12 ponttal (de egy meccsel kevesebbet játszva) a 11., míg az Aradi UTA 10 ponttal a 14. helyről várja a folytatást.