Hiába a jó hajrá, elszenvedte első vereségét az EuroKupában a Kolozsvár

Nem nyerni járnak az erdélyiek Bourg-en-Bresse-be, tavaly is szoros meccsen kaptak ki.

A férfi kosárlabda EuroKupa 3. fordulójában elszenvedte idei első vereségét a Kolozsvári U-BT együttese, miután jó hajrá ellenére 92:88 arányban kikapott a Bourg en Bresse otthonában.

Két győzelemmel kezdte szereplését a két gárda a B csoportban, így önbizalommal várhatták az egymás elleni mérkőzést. Amelyen azonban a franciák már az elején jelezték, igényt tartanak a harmadik győzelemre is: 5 perc után 17:8-ra, 7 perc után pedig már 22:12-re vezettek, 31:22- lett az első negyed vége. A második negyedben a franciák már 44:30-ra is mentek, sőt, a nagy szünetre 55:38-as fórral vonultak.

A harmadik negyedben feljavult az U-BT –vagy a Bourg en Bresse vett visszább -, minden esetre 58:49-nél hosszú idő után került 10 ponton belül az erdélyi csapat, a játékrész vége pedig 66:56 volt.

Ha fel is csillanhatott némi remény a kolozsváriak szemében, a franciák gyorsan elléptek ismét 77:63-ra. De az U-BT nem adta fel, és amikor 7 másodperccel a mérkőzés vége előtt Karol Guzman értékesítette két büntetőjét, 90:88 állt az eredményjelzőn. Csakhogy Risacher Zacharie is bedobta két büntetőjét, erre pedig már nem volt ideje válaszolni a Kolozsvárnak, így a Bourg en Bresse 92:88-ra nyert.

A két csapat a tavalyi szezonban is egy csoportban szerepelt, akkor a franciák 88:85-re nyertek hazai pályán.

A kolozsváriak legeredményesebb játékosa a 22 pontig jutó Dennis Seeley volt, míg Jarell Eddie 12, Emaunel Cato és Adam Mokoka pedig 11 pontig jutott.

Két győzelemmel és egy vereséggel, 66,7%-os teljesítménnyel az U-BT csapata a B csoport negyedik helyén áll, október 25-én pedig a vele megegyező mérleggel bíró montenegrói Buducnost Podgoricát látja vendégül.