A végjátékban fordított és nyert a Kolozsvár Görögorszában

Negyedik győzelmével már a B csoport második helyén áll az U-BT az EuroKupában.

Továbbra is remekel a férfi kosárlabda BKT EuroKupában a Kolozsvári U-BT együttese, amely a sorozat ötödik fordulójában már a negyedik győzelmét aratta: ezúttal 61:59-re nyert a görög Arisz Midea Thesszaloniki otthonában.

Nem volt túlságosan pontgazdag a találkozó, de annál változatosabb. Kezdve azzal, hogy az U-BT alaposan belealudt a mérkőzésbe, így a Thesszaloniki 15:3-ra, majd 19:10-re is elhúzott. Innen állt fel Mihai Silvasan együttese, így az első negyed vége 22:19 lett. Oda.

A második játékrész elején még őrizte előnyét a görög csapat, majd 25:25-nél volt először döntetlen, hogy 29:27-nél már a Kolozsvár vezessen. A negyed végére mégis 33:32 lett a hazaiak javára.

A harmadik negyed volt az, amelyben a legnagyobb pontelőnyt dolgozott ki az erdélyi gárda, 40:33-ra, majd 49:41-re is vezettek, 49:46-os előnnyel zárták a játékrészt.

Az utolsó tíz perc aztán igazi hullámvasutozást hozott. A Thesszaloniki 56:55-nél visszavette a vezetést és fél perccel a vége előtt is a görögöknél volt az előny. Csakhogy ekkor Karel Guzman két büntetőjével 60:59-re fordított a Kolozsvár, majd Patrcik Richard büntetőből beállította a 61:59-es végeredményt.

Igazán kiemelkedő pontgyártást egyik játékos sem tudhatott magáénak a vendégek részéről, Andrija Stipanovic 13, Mareks Mejeris 12, Patrick Richard pedig 10 pontig jutott.

Győzelmével immár 80%-os eredményességet tudhat magáénak az U-BT, amivel feljött a B csoport második helyére! A következő, 6. fordulóban a 4. helyezett, szintén 80%-os német ratiopharm Ulm látogat Kolozsvárra.