Az első és az utolsó negyedet elrontotta, megvan a Kolozsvár második veresége

Amikor úgy tűnt, megvan a nagy skalp, a listavezető hatalmas sorozatot vágott ki.

A harmadik negyed végéig megszorongatta a férfi kosárlabda BKT EuroKupa B csoportjának listavezetőjét, a Dreamland Gran Canariát a Kolozsvári U-BT együttese, ekkor azonban a spanyolok megrázták magukat és egy nagy sorozattal végül 92:70-re nyertek a „kincses városban”.

Igazi rangadót rendeztek az EuroKupa B csoportjának 8. fordulójában, amikor a 2. helyezett, eddig mindössze egy vereséget elszenvedő Kolozsvári U-BT az eddig hibátlan listavezető Gran Canariát látta vendégül. Ennek ellenére az első negyedben hatalmas volt a spanyolok előnye és 32:20-as előnnyel zárták az első tíz percet.

A folytatásra magához tért a Kolozsvár, 34:20-as vendég vezetésről felzárkóztak 39:36-ra, sőt, 41:41-re egyenlíteni is tudtak – mégis 45:43-as előnnyel vonultak pihenőre a Kanári-szigetiek. A második félidő első negyedében továbbra is kiegyensúlyozott volt a játék, 52:51-nél ismét megközelítették a vendégeket az erdélyiek, de a vezetést ekkor sem tudták átvenni – 60:54 volt az állás a játékrész végén.

Elfáradt a Kolozsvár vagy megelégelte az izgalmakat a Gran Canaria? Nevükhöz megfelelően álomszerű utolsó negyeddel rukkoltak elő a vendégek, egy 34:9-es vágtával 86:60-ra léptek el, végül a 92:70-es végeredmény sima spanyol győzelmet sejtet.

A hazaiaknál csak a 18 pontos Bryce Jones Jr. és a 10 pontos Andrija Stipanovic tudott két számjegyű pontot szerezni, második vereségével pedig az U-BT marad a B csoport 2. helyén 75%-os teljesítménnyel – holtversenyben a francia Bourg en Bresse-el és a német Ulmmal - , míg a listavezető Gran Canaria továbbra is hibátlan.

A következő fordulóban, november 29-én a litván Lietkabelis Panevezys lesz az U-BT vendége.