Fantasztikus hajrával kiénekelte a sajtot a svábok szájából a Kolozsvár

A harmadik negyed derekán még semmi sem utalt arra, hogy az erdélyiek nyerhetnek Ulmban.

Megszerezte 11. győzelmét is a férfi kosárlabda BKT EuroKupában a Kolozsvári U-BT együttese, miután a B csoport 15. fordulójában, idegenben 85:81-re nyerni tudott a német ratiopharm Ulm ellen. Pedig a harmadik negyed derekán semmi sem utalt még arra, hogy a végén a vendégek örülhetnek.

Bealudt a kezdésbe a Kolozsvár, a hazaiak el is húztak 8:0-ra. Innen az U-BT kétszer is egyenlíteni tudott, de hullámzó volt a mérkőzés, így a németek elléptek 20:13-ra, a negyed végére pedig 24:17-re vezettek. A második játékrészben sem javult fel az erdélyiek teljesítménye 38:25, majd 42:28 után 51:36-os fórral vonultak a nagy szünetre a svábok.

A harmadik negyed első felében tovább nőtt az Ulm előnye, amely adott pillanatban már 62:44-re is vezetett. Itt történt azonban valami, a Kolozsvár ugyanis megkezdte a felzárkózást. A negyed végére 66:55-re csökkent a hazai előny, majd, már az utolsó negyedben, Bryce Jones 74:74-re egyenlített. Öt perc volt még ekkor a találkozóból…

Patrick Richard triplájával aztán már 77:74-re az U-BT vezetett – a találkozó során először –, Jones és Richard pontjainak köszönhetően pedig már nem is adta ki a sajtot a kezéből és fantasztikus hajrájának köszönhetően 85:81-re nyerni tudott.

Nem túlzás, ha azt állítjuk, Patrick Richard vitte a hátán a csapatot, hiszen 27 pontját még csak megközelíteni sem tudták a társak! Rajta kívül Bryce Jones tudott még két számjegyű pontot szerezni – egész pontosan 12-őt. Ennek nagy részét viszont az utolsó percekben húzta be…

Tizenegy győzelemmel és négy vereséggel az U-BT a B csoport 4. helyén áll 73,3%-os teljesítménnyel, a következő, 16. fordulóban pedig, január 23-án az olasz Dolomiti Energia Trento látogat a „kincses városba”.