Góllal debütált a magyar válogatottban a székely védő!

A Sepsi bekkje mellett egy másik, székely gyökerekkel rendelkező játékos is pályára lépett.

A szerdai 2:0 után pénteken immár 4:0 arányban győzte le Izland korosztályos válogatottját a magyar labdarúgó U20-as válogatott, soraiban két olyan játékossal, akiknek ereiben székely vér folyik.

A szerdai mérkőzéssel ellentétben ezúttal lehetőséget kapott, ráadásul rögtön a kezdőcsapat tagjaként a kézdivásárhelyi Dobozi Krisztián. És ha már a pályán volt, akkor a Sepsitől a télen kölcsönben Kazincbarcikára kerülő védő rögtön be is talált: a 69. percben egy szöglet után bólintott a kapuba, beállítva ezzel a 4:0-s végeredményt. Dobozi a 84. percig volt a pályán.

Babos Bence rögtön a 2. percben megszerezte a vezetést Magyarországnak, amit a 23. percben a szerdán is eredményes Klausz Milán duplázott meg. A szünet után aztán Pető Milán is betalált (53.), hogy aztán Dobozi beállítsa a végeredményt.

A szerdán végig a pályán lévő Stefan Raul ezúttal nem játszott, a két nappal ezelőtt pedig hajrában lecserélt Dénes Csanád (szovátai szülők gyereke) most a 66. percben léphetett pályára.

„Az összetartás célja az volt, hogy a két mérkőzésen minden kerettag kellő játékpercet kaphasson, és megmutassa magát nemzetközi mérkőzésen, ezért sorcserével kezdtük a második találkozót. A védekezésünk ezúttal is stabil volt, viszont sokat javultunk játékminőségben, ennek köszönhetjük a négygólos sikert. Minden játékossal elégedett vagyok, nagyon jól dolgoztak a srácok, érezhetően mindenki szeretett volna bizonyítani, ebből a szempontból sok pozitívuma volt a két mérkőzésnek” mondta az mlsz.hu-nak Babó Levente szövetségi edző.

Magyarország-Izland 4-0 (2-0)