Nem lesz erdélyi kupadöntő, 90. percben kapott gól jelentette a kolozsváriak vesztét Videó

A második elődöntőt is a hazai csapat nyerte, kialakult a döntő párosítása.

A második osztályban szereplő Vajdahunyadi Corvinul után az élvonal újonca, a Galaci Otelul jutott be a labdarúgó Román Kupa döntőjébe, miután a sorozat második elődöntőjében, hazai pályán, 2:1-re legyőzte a Kolozsvári Universitatea együttesét.

A mérkőzés egyfajta érdekessége, hogy a két kispadon a román „aranygeneráció” két fontos alakja ült: a Galac edzője Dorinel Munteanu, a Kolozsváré pedig Ioan Ovidiu Sabau.

A 134 válogatottságával román rekorder Munteanu örülhetett először a mérkőzésen, egy bal oldali szabadrúgás után ugyanis a 12. percben Jonathan Cissé fejjel megszerezte a vezetést a hazaiak számára (1:0).

Az Universitatea a 35. percben került először közel az egyenlítéshez, de Ovidiu Bic lövése ekkor még elkerülte a kaput. A 45. percben azonban Dan Nistor a tizenegyes pontról nem hibázott, amikor a Roger ellen elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt értékesítette (1:1).

A szünet után felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a hazaiak részéről Francois Yabré és Alexandru Pop, a vendégek részéről pedig kétszer is Daniel Popa szerezhetett volna gólt.

A 90. percben aztán szögletet végeztek el a hazaiak, a vendégek védői nem tudtak felszabadítani, a bepánikolt csapatkapitány, Alexandru Chipciu pedig saját kapujába kanalazta a labdát (2:1).

Ezzel azonban még nem volt vége a mérkőzésnek, a 93. percben ugyanis Valentin Gheorghe kiegyenlíthetett volna, de a Győrtől igazolt Eduard Pap bravúrral védeni tudott. Egy perccel később a vendég védők hoztak össze egy büntetőt, de Aly Malle lövését, majd ismétlését is védte Edvinas Gertmonas, így a Galac „csak” 2:1-re nyert.

És jutott be fennállása során másodszor a Román Kupa döntőjében, miután 2004-ben 2:0-ra kikapott a Dinamótól. Az Universitatea ezzel szemben nem tudta megismételni a bravúrt, hogy egymást követő második évben is döntőzzön – a tavaly büntetőkkel kapott ki a Sepsitől. Ezzel az is eldőlt, hogy nincs egymást követő második évben színtiszta erdélyi finálé.

A Román Kupa idei döntőjében tehát a második osztályú Vajdahunyadi Corvinul és az élvonal újonca, a Galaci Otelul csaphat össze május 15-én, Nagyszalontában.