A kolozsváriak versenyben maradtak Európáért Videó

De miért ez a két csapata játszotta az előselejtezőt és nem az, aki az eredmények alapján kellett volna?

Némi meglepetésre az alsóházi rájátszás 4. helyén végző Kolozsvári Universiatea 2:0-ra nyert vasárnap kora délután az Otelul vendégeként Galacon, így ő maradt versenyben a Európai-konferencialiga selejtezőiben való indulás jogáért. A meccs hőse a csereként beállva két gólt szerző argentin Federico Anselmo volt.

De miért ez a két csapata játszott?

A román labdarúgó élvonal kiírása szerint az alsóházi rájátszás első két helyezettje a bajnokság végén megmérkőzik egymással, hogy a győztes a felsőház bronzérmesével is meccseljen az európai kupainduás jogáért. Márpedig az alsóházat az Aradi UTA nyerte az Otelul, a Hermannstadt és a Kolozsvári Universitatea előtt.

És akkor miért az Otelul és az Universitatea játszott? Azért, amiért a roman labdarúgásban a feje tetejére szokott állni a végleges tabella: sem az aradiak, sem a nagyszebeniek nem rendelkeznek az európai kupainduláshoz szükséges licenccel.

Anselmo, a hős

Az első félidőben csak magára vethetett az Otelul, amiért nem vezetett! A 28. percben Edvinas Gertmonas kapus büntetőt hozott össze a hazaiaknak, ám végül a litván hálóőr védeni tudta Anes Rusevics lövését. A félidő ráadásában pedig Frederic Maciel vezethette egyedül a labdát Gertmonasra, de Thalisson Kelven az utolsó pillanatban blokkolni tudott.

A második félidő 58. percében aztán pályára lépett Anselmo, aki negyed óra alatt eldöntötte a mérkőzést! A 62. percben, egy kontra végén, 11 méterről szerzett vezetést (0:1), tíz perccel később pedig egy egész térfélen keresztül vezethette egyedül a kapusra a labdát és nem hibázott (0:2).

Az Otelul három napon belül második, egyben utolsó esélyét is elveszítette arra, hogy kvalifikálja magát az európai kupákba, miután szerdán a Vajdahunyadi Corvinul ellen elveszítette a kupadöntőt. Az Universitatea pedig a CSU Craiova otthonában vívhatja ki a jogot arra, hogy elindulhasson az Európai-konferencialiga selejtezőiben.