Második meccsét is elveszítette a Kolozsvár – a harmadik negyedben jött a krach

A gyengébb kezdést még sikerült kompenzálni, a nagy szünet utáni rövidzárlat viszont már végzetesnek bizonyult.

Második mérkőzését is elveszítette a BKT EuroKupa B csoportjában a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata, miután szerda este 84:73 arányban alulmaradt a francia Bourg-en-Bresse otthonában. Az első fordulóban, hazai pályán, a szlovén Cedevita Olimpija Ljubljana bizonyult jobbnak 93:86-ra.

Az előző idényhez képest alaposan kicserélődött kerettel felálló U-BT mindössze két alkalommal vezetett a mérkőzésen és mindkétszer a finn Salin Sasu tripláját követően: előbb 8:7-re, majd a 30:28-ra.

Az első negyedben a franciák uralták a játékot és simán, 24:15-re be is húzták a játékrészt. A második negyedben azonban gyökeresen megváltozott a helyzet, olyannyira, hogy az U-BT 24:24-re egyenlíteni tudott, majd a már említett triplával 30:28- ra vezetést is átvette. Ugyan végül a franciák vonultak 42:36-os előnnyel az öltözőbe, de a játékrészt az erdélyiek nyerték 21:18-ra és úgy tűnt, bármi megtörténhet a folytatásban.

Arra azonban talán senki sem számított, ami a pihenő után történt: a Bourg-en-Bresse 26:10-re legyalulta az U-BT-ét, ami végül döntőnek bizonyult. Az utolsó negyedet 20 pontos hátránnyal (48:68) kezdő kolozsváriak az utolsó tíz percben mindent megtettek, 27:16-ra meg is nyerték a negyedet, de az újabb feltámadás hiábavalónak bizonyult: a házigazda 84:73-ra nyert.

A kolozsváriak legeredményesebb játékosa a 18 pontig jutó Sasu volt, megelőzve a 17 pontos amerikai Zahc Simpsont.

Két vereségével a B csoport 7. helyéről várja a folytatást az U-BT, amelynek következő ellenfele a spanyol Valencia Basket lesz október 9-én, hazai pályán.