EuroKupa: Megvan a Kolozsvár első győzelme, négy meccset kellett rá várni

Hamburgban nem volt kérdés, melyik csapat a jobb, az erdélyiek 36 pontot vertek a hazaiakra.

Magabiztos, 36 pontos győzelemmel szerezte első sikerét a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabda csapata a BKT EuroKupában, miután a negyedik fordulóban 103:67-re nyert a Veolia Towers Hamburg otthonában.

A kolozsváriak egy hat pontos söpréssel kezdtek és gyorsan egyértelművé tették, ennek a találkozónak ki lesz a győztese! Az U-BT az első negyedet „még csak” 19:16-ra nyerte, a másodikat viszont már 28:13-ra, így a nagy szünetre húsz pontos, 47:27-es előnnyel vonultak Mihai Silvasan legényei.

A szünet után sem változott a játék képe, a Kolozsvár pedig tovább növelte az előnyét. A harmadik negyedet 34:21-re húzták be a vendégek és 81:48-as előnnyel fordultak az utolsó játékrészre. Amelyet szintén megnyertek 22:19-re, így kiütéses, 103:67 arányú győzelmet ünnepelhettek. Nem kis részben Zavier Simpsonnak köszönhetően, aki egymaga 28 pontot dobott.

Győzelme ellenére az U-BT maradt a B csoport 8. helyén, a következő fordulóban pedig, október 23-án az ötödik helyezett Hapeol Jeruzsálem vendégeként folytatják szereplésüket a kolozsváriak.https://www.facebook.com/ubtcluj