EuroKupa: Bravúros kolozsvári győzelem Lengyelországban

Az erdélyiek alig több, mint másfél percig vezettek a meccsen – éppen a legjobbkor.

Második meccsét is megnyerte a férfi kosárlabda EuroKupa B csoportjában a Kolozsvári U-BT csapata, amely hatalmasat hajrázott szerda este a Śląsk Wroclaw otthonában és végül 70:67-re győzni tudott.

A tavalyi döntős török Türk Telecom hazai legyőzése után önbizalommal telve utazhatott Mihai Silvasan legénysége Lengyelországba, ahol Adrija Stipanovic duplájával meg is szerezték az első pontokat. Ezt követően már csak 25 másodperccel a meccs vége előtt vezettek, a Śląsk ugyanis magához ragadta a kezdeményezést és 21:15-re megnyerte az első negyedet. A második játékrészben 29:22-re is vezettek a hazaiak, így lett belőle 36:33 a nagy szünetre.

A harmadik negyed első pillanataiban Denis Seeley triplájával egy pillanatra egyenlített a Kolozsvár, a Śląsk viszont ezt követően megrázta magát, 56:41-re is elhúzott, a játékrész vége pedig 56:48 lett – vajmi kevés jel utalt arra, hogy az U-BT-nek bármi keresnivalója is lehet.

Mi több, az utolsó tíz perc sem úgy indult, de 64:56-nál beragadtak a lengyelek, így Steeley zsinórban dobott két triplájával 67:66-ra feljött az U-BT. Mi több, Eddie Jarell duplájával, 25 másodperccel a vége előtt, már az erdélyieknél volt az előny! Bryce Jones jr. ezt még meg is toldotta két büntetővel, így némi meglepetésre az U-BT 70:67-re nyerni tudott Wroclawban.

A kolozsváriak legeredményesebb játékosa a 24 pontig meg sem álló Dennis Steeley volt, míg Andrija Stipanovic 14, Bryce Jones jr. 10, Adam Mokoka 8, Karel Guzman és Eddie Jarell pedig 7 pontig jutott.

Két fordulóban szerzett két győzelmével az U-BT a B csoport harmadik helyéről várja a folytatást, amikor október 17-én a francia Bourg en Bresse ellenfele lesz.