Karcfalván meccselnek az ifi válogatottak

Kihasználják a nemzetközi szünetet.

A romániai felnőtt jégkorong válogatott nem lép jégre a nemzetközi szünet alatt, ám az ifik egymás között meccselnek és készülnek világbajnokságra.

Elsőként az U20-as válogatott lépett jégre, amely a romániai felnőtt bajnokságban érdekelt Háromszéki Ágyúsokkal meccselt.

Az Ágyúsok első harmadban erődemonstrációt tartottak, ugyanis ötször voltak eredményesek. Másfél perc elteltével Róth Zoltán szerzett vezetést, majd Péter Andor és Antal László is betalált, a játékrész végéhez közeledve pedig Márton Koppány és Ilyés Tamás is megzörgette a hálót (5–0). Per Lundell által felkészített U20-as válogatott megnyerte a második felvonást (2–1), akárcsak az záró felvonsát.

Eredmény
Háromszéki Ágyúsok – Románia U20 6–3 (5–0, 1–2, 0–1)
Gólszerzők (gólpassz): Róth Zoltán (Gecse Olivér), Péter Andor (Szőcs Zalán, Molnár Zsombor), Antal László (Antal Előd), Márton Koppány (Gecse Olivér), Ilyés Tamás, Gecse Olivér (Antal Előd), illetve Nyisztor Ákos (Fehér Csanád), Barabás Benjámin (Ördög Roland), Nyisztor Ákos (Burján Róbert).

A romániai U20-as keret
Kapusok: Buda Márton (Miskolci DVTK Jegesmedvék), Galusnyák Tamás (Sapientia U23).
Hátvédek: Bakk Mihály (Brassói Corona), Nyika József (Jászberény), Rareș Nedelcu (Bukaresti Steaua), Süket Bálint (Debreceni EAC), Szabó Tas, Molnár Ákos (mindketten Gyergyói HK), Burján Róbert, György Róbert (mindketten Miskolci DVTK Jegesmedvék).
Csatárok: Antal Csongor (Budapest Jégkorong Akadémia HC), Kozma Gergő (AIK Härnösand, svéd), Lőrincz Konrád (EV Füssen, német), Radu Nectarie (Okanagan, osztrák), Zeno Sârbu (Bridgewater Jr. Bandits, amerikai), Călin Lupașcu (Bukaresti Steaua), Bogács Tamás, Barabás Benjámin (mindketten Miskolci DVTK Jegesmedvék), Nyisztor Ákos, Ördög Roland (mindketten Debreceni EAC), Kovács Előd, Ctistian Iuga, Galaczi Norbert (mindhárman Brassói Corona), Fehér Csanád, Szilveszter Adorján (mindketten Gyergyói HK).
Stáb: Per Lundell (vezetőedző), Papp Szabolcs (másodedző), Ruczuj Gellért (kapusedző).

Fotó: FRHG / facebook