Erdélyi párharc a döntőbe jutásért

Az izgalmas párharcból a Fradi jött ki jobban.

Véget ért a jégkorong Erste Liga negyeddöntője, miután ezen szakasz legizgalmasabb párharca a Ferencváros-Telekom – DVTK Jegesmedvék összecsapások zárultak.

Az alapszakasz-harmadik DVTK a negyeddöntős választáson a Ferencvárost kérte ellenfélnek. A nyitófelvonáson a miskolciak 4–2-re győztek, de utána háromszor kikaptak: ugyancsak Miskolcon a fővárosiak hosszabbítás után diadalmaskodtak, majd a két hazai fellépésükön nem hibáztak a Tüskecsarnokban, előbb 3–1-re, aztán 3–2-re nyertek. Múlt szombaton a DVTK 4–1-re győzött, így folytathatta a párharcot, de továbbra is késélen táncolva.

Keményebben kezdett a Ferencváros, és ugyan első emberelőnyét eltékozolta, a 7. percben Matias Sointu középre adásába a házi pontlistavezető Nagy Gergő ért be, a korong pedig a léc alá csapódott. A folytatásban Arany Gergelynek, a hazaiak kapusának többször is szerencséje volt. A hazaiak egyik finn csatárát, a gólerős Aku Kestilät sérülés miatt kórházba kellett szállítani.

A második harmadban Alekszandr Skrabov végleges kiállítást kapott Galántai Richárd letaglózásáért, az ötperces fórt azonban nem tudta gólra váltani a hazai zöld-fehér sereg. Sőt, Mattyasovszky Gergely kis híján hátrányból egyenlített.

Minimális hazai előnnyel indult a harmadik felvonás, de hamar villant Roman Berdnyikov, és szép mozdulattal emelt a jobb felső sarokba, Arany hiába szúrt ki botjával, nem tudott védeni. Egy perc múlva majdnem újra a hazai kapuban kötött ki a korong, de a védők az utolsó pillanatban felszabadítottak. Ezt követően komoly mezőnyfölényben volt a DVTK, és bő két perccel a vége előtt Vlagyiszlav Kulesov lépett ki, azonban kihagyta a ziccert.

Jöhetett az első gólig tartó hosszabbítás: a 73. percben Turbucz Martin – aki ebben a szezonban januárig még a másodosztályban szerepelt – kilépett, és Janis Voris lábai között a hálóba lőtt.

A Ferencváros így magyar bajnoki finálét vív a liga elődöntőjének keretében az alapszakaszelső BJAHC-val. Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc szombaton kezdődik a káposztásmegyeri Vasas Jégcsarnokban. A másik ágon két erdélyi alakulat, a Gyergyói HK és a Brassói Corona csap össze.

A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.

Erste Liga, negyeddöntő, 6. mérkőzés
Ferencváros-Telekom – DVTK Jegesmedvék 2–1 (1–0, 0–0, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Nagy G. (7.), Turbucz (73.), illetve Berdnyikov (46.).
A párharc végeredménye: 4–2 a Ferencváros javára.

Fotó: ersteliga.hu